O mně – o autorce

IMG_1546_mensi

To jsem já v roce 2014

To jsem já s tatínkem v roce 1970

To jsem já s tatínkem v roce 1970

 

Dobrý den, přátelé a příznivci Jiřího Brabce!

Jmenuji se Lucie a narodila jsem se jako Lucie Brabcová v roce 1970. Jsem tedy jediná dcera Jiřího Brabce, resp. dodnes o žádné jiné nevím :-). Všichni moji ostatní sourozenci, vlastní i nevlastní, jsou synové.

Moje maminka Eva (nar. 1945) byla druhou manželkou tatínka. Z tohoto manželství jsem se narodila já a můj mladší bratr Filip (nar. 1976). Manželství s mojí maminkou trvalo 33 let, a za ta léta jsme v rodině společně hodně prožili. Příští rok v červenci by se tatínek dožil 75 let. Jeho mediální obraz se v době kolem jeho smrti (tj. v roce 2003) točil kolem zbytečných bulvárních výmyslů a lží, a tak se stalo to, že se nějak zapomnělo, kdo byl hudebník Jiří Brabec a čím se vlastně v české (nejen) country hudbě proslavil.

Dala jsem si tedy takový soukromý úkol a založila tyto stránky, kde budu psát o všem, na co si v souvislosti s tatínkem vzpomenu. A věřím, že těch vzpomínek do konce příštího roku dám dohromady minimálně 75. Máme doma hodně fotografií, které bych také vždy chtěla u každé vzpomínky ukázat. Chtěla bych ještě zmínit, že se zde v žádném případě nepokouším napsat biografii. Jsou to čistě mé vzpomínky, zážitky a často i historky, které znám třeba jen z vyprávění. Budu zde psát o tom, o čem chci, o kom chci, a tak je možné, že některá témata zde vůbec nenajdete. Tak snad si z těch malých příspěvků dáte dohromady obraz o mém tatínkovi. Každý ten svůj.

Také bych Vám ještě chtěla sdělit, že v našem rodinném archivu jsou tisíce fotografií. Dříve se na fotografie zezadu dávala razítka. Pokud takto zjistím jméno fotografa, ráda jej vždy uvedu. Pokud tam ale žádné není, nejsem schopna zjistit, kdo fotografii pořizoval.

Věřím, že se najdou čtenáři, kteří na tatínka rádi zavzpomínají společně se mnou. Budu ráda i za Vaše náměty nebo komentáře. A i za ty negativní. Předem si ale dovoluji upozornit, že jen já sama budu rozhodovat o tom, čí příspěvky uveřejním. Děkuji všem, kteří to pochopí.

Vaše,

 

Lucie

 

Fotografie:  Gabriela Krbcová (2014), Přemysl Berg (1970)